Zaži hory s Robom Gálfym

Dátum
 

Podľa dohody

Cena

 

Podľa dohody

Dĺžka 
kurzu 

1 deň

Zaži hory s Robom Gálfym

Bude sa o Vás starať

Robo Gálfy

Robo Gálfy. Horal, Horský vodca, naša legenda ☺

O kurze

Robo Gálfy je horský vodca od roku 1996 a aktívne sa podieľal na začlenení horských vodcov do medzinárodnej organizácie UIAGM.
Posledné roky si intenzívne užíva hory hlavne s rodinou a blízkymi kamarátmi. Ale prečo neurobiť z času na čas výnimku a dopriať nezabudnuteľný zážitok práve vám?

Detaily

Robo má za sebou horolezecké výstupy v Himalájach, Karakorume, na Aljaške, Patagónii, v Alpách, a samozrejme aj v rodných  Tatrách. Kedže je vášnivý lyžiar, výstupy kombinoval aj s extrémnymi zjazdami na lyžiach. Od svojich 23 rokov patril takmer desaťročie k Európskej skialpinistickej špičke. Predovšetkým je to ale Tatranec telom aj dušou. To, že neprestáva objavovať Tatry ani po viac ako 60 rokoch žitia pod nimi, nám dokazuje pravidelne. Jeho kreatívne skialpinistické kombinácie môžete (s tichou závisťou) sledovať takmer každý víkend na internete ☺ Tvrdí, že v Tatrách a v Alpách má ešte stále čo objavovať...

O aký typ dobrodružstva ide? Skialp, lezenie, zlaňovanie, lyžovanie ... alebo mix všetkého. Hlavne to ale nebude bežná túra... dáme si niečo netradičné, pekné, zaujímavé. Všetko však záleží na tom, čo aktuálne podmienky ponúkajú. Tento zážitok nie je určený pre začiatočníkov.

Od záujemcov sa očakáva:

Pokročilé skúsenosti so skialpinizmom – dobrá vytrvalosť a schopnosti zlyžovania každého terénu (rýchlosť nahor či nadol nie je dôležitá – treba si to predsa užiť)
Veľmi dobrá fyzická kondícia – celodenný záťah ti nerobí problém
Sebavedomý pohyb v exponovanom teréne
Základné horolezecké zručnosti – pohyb v strmom teréne s mačkami, čakanom a zlaňovanie...

V prípade, že budeme potrebovať čakany, haršajzne či úväzy, všetko je možné si u nás zapožičať.

Program Kurzu

Všetci majú svoje vysnívané horské ciele. Dôležité je spoznať sa a pochopiť tie vaše. Preto hneď na úvod – predtým ako sa začne plánovanie spoločného dobrodružstva, navrhujeme stretnutie – či už pri káve alebo „online“. Preberú sa možné termíny, možnosti túr a taktiež ich obtiažnosti. Každé dobrodružstvo je šité na mieru a musí vyhovovať obom stranám.

Ubytovanie

Jedná sa o jednodňové výlety, ubytovanie nie je nutné. V pripade, že ale ubytko hľadáte vieme odporučiť:

Villa Szontagh - https://villaszontagh.com
Privat Gálfy - https://www.privatgalfy.sk

Povedali o nás

Máte otázku alebo sa chcete prihlásiť

Ďakujeme za správu!