top of page

Výstup na Vysokú (2547m)

Dátum
 

Individuálne

Cena

 

360 €

/ 1os.

Dĺžka 
kurzu 

1 deň

Výstup na Vysokú (2547m)

Bude sa o Vás starať

Miki Knižka

Narodil som sa v Poprade pod Vysokými Tatrami, takže k horám som mal vždy veľmi blízko. Od detstva som sa túlal po tatranských chodníkoch.

V 17-tich som začal vynášať v Tatrách a kedže ma hnala túžba zdolávať vrcholy, postupne som sa dostal k lezeniu a skialpinizmu.Úplne som tomu predadol a našiel tu svoju životnú cestu.

Roky uvažovania nad tým, čo chcem v živote robiť, ma doviedli k záveru, že sa chcem stať horským vodcom. Svoje dlhoročné skúsenosti z hôr by som chcel naplno využiť a odovzdávať ďalej. Mojim cieľom je splniť sny tým, ktorí túžia zdolať rôzne vrcholy a zažívať nové dobrodružstvá v sprievode skúseného vodcu.

O kurze

Vysoká patrí k najkrajším a najfotografovanejším štítom Vysokých Tatier. Jej symetrický dvojvrchol je z každej strany impozantný a pohľady z nej patria medzi najkrajšie v Tatrách. Výstup je medzi skúsenými turistami veľmi cenený - vedie technicky náročným terénom s exponovanými pasážami, kde je horský vodca vítaným spoločníkom.

Detaily

Výstup na Vysokú je náročná, celodenná túra. Dobrá kondícia a taktiež skúsenosti s technickým terénom sú potrebné. Na vrchol vedú viaceré výstupové trasy, no najbežnejšia vedie zo sedla Váha, začínajúc túru na Popradskom plese.

Vysoká zo svojho vrcholu ponúka krásne výhľady na Gerlachovský štít, Satan, Rysy a iné.

Prevýšenie: 1100 m z Chaty pri Popradskom plese

Dĺžka túry: 7 – 8 h

Náročnosť:
– technicky náročný terén, exponované pasáže
– dobrá kondícia a skúsenosti s vysokohorskou turistikou

Počet osôb/horský vodca: max. 3 osoby

Cena:
420 € / 3 osoby (iba v letnom období)
390 € / 2 osoby (v zime max. 2 osoby)
360 € / 1 osoba

Program Kurzu

Stretávka je v ranných hodinách na Popradskom Plese alebo v skorých ranných hodinách na parkovisku Popradské Pleso. Parkovanie a taktiež poplatok za vývoz na Popradské Pleso nie sú v cene zahrnuté.

Ubytovanie

Na tento porgram nie je potrebné ubytovanie.
Avšak možnosťou je prespatie na Chate pri Popradskom Plese.

Povedali o nás

Máte otázku alebo sa chcete prihlásiť

Ďakujeme za správu!

Formular
bottom of page