top of page

Výstup na Pyšný štít (2621m)

Dátum
 

Individuálne

Cena

 

320 €

/ 1os.

Dĺžka 
kurzu 

1 deň

Výstup na Pyšný štít (2621m)

Bude sa o Vás starať

Miki Knižka

Narodil som sa v Poprade pod Vysokými Tatrami, takže k horám som mal vždy veľmi blízko. Od detstva som sa túlal po tatranských chodníkoch.

V 17-tich som začal vynášať v Tatrách a kedže ma hnala túžba zdolávať vrcholy, postupne som sa dostal k lezeniu a skialpinizmu.Úplne som tomu predadol a našiel tu svoju životnú cestu.

Roky uvažovania nad tým, čo chcem v živote robiť, ma doviedli k záveru, že sa chcem stať horským vodcom. Svoje dlhoročné skúsenosti z hôr by som chcel naplno využiť a odovzdávať ďalej. Mojim cieľom je splniť sny tým, ktorí túžia zdolať rôzne vrcholy a zažívať nové dobrodružstvá v sprievode skúseného vodcu.

O kurze

Pyšný štít sa hrdo vyníma nad Malou Studenou dolinou a Medenou kotlinkou. Výstup je náročný a vhodný len pre zdatných vysokohorských turistov s horským vodcom. Z vrcholu je nádherný výhľad najmä na susediaci Lomnický štít, východnú aj západnú časť Tatier.

Detaily

Výstup na Pyšný štít sa začína aj končí na Téryho chate v Malej Studenej doline a vedie cez Malý Pyšný štít na vrchol. Výstup je veľmi náročný a vhodný len pre skúsených vysokohorských turistov s doprovodom horského vodcu.

Poloha Pyšného štítu umožňuje nádherné výhľady z jeho vrcholu. Susediaci Lomnický štít je ako na dlani. Ďalšie krásne pohľady sú na východnú aj západnú časť Tatier, a celú Malú Studenú dolinu s jej nádhernými Spišskými plesami.

Pyšný štít ústi do Malej Studenej doliny 250 m vysokou západnou stenou a krátkym Pyšným hrebeňom, ktorý zaniká v Kotline Piatich spišských plies.

Náročnosť:
– technicky náročný terén, exponované pasáže
– dobrá kondícia a skúsenosti s vysokohorskou turistikou

Dĺžka túry: 8 – 10 h

Prevýšenie: 600 m z Téryho chaty

Počet osôb/horský vodca: max. 2 osoby

Cena:
360 € / 2 osoby
320 € / 1 osoba

Program Kurzu

Stretávame sa v skorých ranných hodinách na Terýho Chate.

Ubytovanie

Na tento program nie je potrebné ubytovanie avšak odporúčame vopred rezervovať noc pred výstupom na Téryho Chate.

Povedali o nás

Máte otázku alebo sa chcete prihlásiť

Ďakujeme za správu!

Formular
bottom of page