Výstup na Pyšný štít (2621m)

Dátum
 

Individuálne

Cena

 

320 €

/ 1

Dĺžka 
kurzu 

1 deň

Výstup na Pyšný štít (2621m)

Bude sa o Vás starať

Miki Knižka

Narodil som sa v Poprade pod Vysokými Tatrami, takže k horám som mal vždy veľmi blízko. Od detstva som sa túlal po tatranských chodníkoch.

V 17-tich som začal vynášať v Tatrách a kedže ma hnala túžba zdolávať vrcholy, postupne som sa dostal k lezeniu a skialpinizmu.Úplne som tomu predadol a našiel tu svoju životnú cestu.

Roky uvažovania nad tým, čo chcem v živote robiť, ma doviedli k záveru, že sa chcem stať horským vodcom. Svoje dlhoročné skúsenosti z hôr by som chcel naplno využiť a odovzdávať ďalej. Mojim cieľom je splniť sny tým, ktorí túžia zdolať rôzne vrcholy a zažívať nové dobrodružstvá v sprievode skúseného vodcu.

O kurze

Pyšný štít sa hrdo vyníma nad Malou Studenou dolinou a Medenou kotlinkou. Výstup je náročný a vhodný len pre zdatných vysokohorských turistov s horským vodcom. Z vrcholu je nádherný výhľad najmä na susediaci Lomnický štít, východnú aj západnú časť Tatier.

Detaily

Výstup na Pyšný štít sa začína aj končí na Téryho chate v Malej Studenej doline a vedie cez Malý Pyšný štít na vrchol. Výstup je veľmi náročný a vhodný len pre skúsených vysokohorských turistov s doprovodom horského vodcu.

Poloha Pyšného štítu umožňuje nádherné výhľady z jeho vrcholu. Susediaci Lomnický štít je ako na dlani. Ďalšie krásne pohľady sú na východnú aj západnú časť Tatier, a celú Malú Studenú dolinu s jej nádhernými Spišskými plesami.

Pyšný štít ústi do Malej Studenej doliny 250 m vysokou západnou stenou a krátkym Pyšným hrebeňom, ktorý zaniká v Kotline Piatich spišských plies.

Náročnosť:
– technicky náročný terén, exponované pasáže
– dobrá kondícia a skúsenosti s vysokohorskou turistikou

Dĺžka túry: 8 – 10 h

Prevýšenie: 600 m z Téryho chaty

Počet osôb/horský vodca: max. 2 osoby

Cena:
360 € / 2 osoby
320 € / 1 osoba

Program Kurzu

Stretávame sa v skorých ranných hodinách na Terýho Chate.

Ubytovanie

Na tento program nie je potrebné ubytovanie avšak odporúčame vopred rezervovať noc pred výstupom na Téryho Chate.

Máte otázku alebo sa chcete prihlásiť

Ďakujeme za správu!