top of page

Výstup na Ihlu v Ostrve (1890m)

Dátum
 

Individuálne

Cena

 

360 €

/ 2os.

Dĺžka 
kurzu 

1 deň

Výstup na Ihlu v Ostrve (1890m)

Bude sa o Vás starať

Miki Knižka

Narodil som sa v Poprade pod Vysokými Tatrami, takže k horám som mal vždy veľmi blízko. Od detstva som sa túlal po tatranských chodníkoch.

V 17-tich som začal vynášať v Tatrách a kedže ma hnala túžba zdolávať vrcholy, postupne som sa dostal k lezeniu a skialpinizmu.Úplne som tomu predadol a našiel tu svoju životnú cestu.

Roky uvažovania nad tým, čo chcem v živote robiť, ma doviedli k záveru, že sa chcem stať horským vodcom. Svoje dlhoročné skúsenosti z hôr by som chcel naplno využiť a odovzdávať ďalej. Mojim cieľom je splniť sny tým, ktorí túžia zdolať rôzne vrcholy a zažívať nové dobrodružstvá v sprievode skúseného vodcu.

O kurze

Ihla v Ostrve je horolezecky dostupná štíhla veža, ktorá sa vypína v hornej časti západných zrázov Ostrvy v blízkosti štítových stien Zadnej Ostrvy. Je výrazným a pri pohľade od Popradského plesa neprehliadnuteľným prvkom v strmých skalných stenách nad plesom.

Detaily

Výstup začína na Popradskom plese, z kadiaľ sa pokračuje do Sedla pod Ostrvou a zostupom k Ihle. Túra nie je veľmi náročná a preto ju odporúčame všetkým chtivým turistom.

Ihla v Ostrve je výnimočná tým, že na jej vrchole sa dajú urobiť nádherné spomienkové fotografie s neuveriteľnými zábermi na okolité štíty a doliny.

Dĺžka túry: 5 h

Prevýšenie: 500 m

Náročnosť:
– stredne náročný terén
– dobrá kondícia a skúsenosti s vysokohorskou turistikou

Počet osôb/horský vodca: max. 6 osôb

510 € / 6 osôb (iba v letnom období)

480 € / 5 osôb (iba v letnom období)

450 € / 4 osoby (iba v letnom období)

420 € / 3 osoby (iba v letnom období)
390 € / 2 osoby (v zime max. 2 osoby)
360 € / 1 osoba

Program Kurzu

Ubytovanie

Na tento program nie je potrebné ubytovanie.

Povedali o nás

Máte otázku alebo sa chcete prihlásiť

Ďakujeme za správu!

Formular
bottom of page