top of page

Výstup na Ganek a Rumanov štít (2461m)

Dátum
 

Individuálne

Cena

 

330 €

/ 1os.

Dĺžka 
kurzu 

1 deň

Výstup na Ganek a Rumanov štít (2461m)

Bude sa o Vás starať

Miki Knižka

Narodil som sa v Poprade pod Vysokými Tatrami, takže k horám som mal vždy veľmi blízko. Od detstva som sa túlal po tatranských chodníkoch.

V 17-tich som začal vynášať v Tatrách a kedže ma hnala túžba zdolávať vrcholy, postupne som sa dostal k lezeniu a skialpinizmu.Úplne som tomu predadol a našiel tu svoju životnú cestu.

Roky uvažovania nad tým, čo chcem v živote robiť, ma doviedli k záveru, že sa chcem stať horským vodcom. Svoje dlhoročné skúsenosti z hôr by som chcel naplno využiť a odovzdávať ďalej. Mojim cieľom je splniť sny tým, ktorí túžia zdolať rôzne vrcholy a zažívať nové dobrodružstvá v sprievode skúseného vodcu.

O kurze

Ganek je známy svojou úchvatnou severnou stenou zakončenou ešte známejšou Galériou Ganku. Výstupová cesta vedie exponovaným JV hrebeňom. Horský vodca Vás pri vhodných podmienkach môže počas zostupu z Ganku viesť aj na severozápadný vrchol Rumanovho štítu.

Detaily

Vrchol Ganku sa nachádza nad troma dolinami – Rumanovou, Českou, a Kačacou. Horský vodca vedie výstup exponovaným juhovýchodným hrebeňom a celý je zakončený najkrajšou časťou trasy – Galériou Ganku. Počas zostupu je možné ešte “vybehnúť” na blízky Rumanov štít, ak to podmienky a čas dovoľujú.

Krásne výhľady z Ganku sú na Ľadový štít, Vysokú a do pekných, avšak málo navštevovaných severných dolín.

Naši horskí vodcovia odporúčajú stráviť noc pred výstupom na Chate pri Popradskom plese. Rezerváciu ubytovania alebo dopravu na Chatu pri Popradskom plese Vám radi zabezpečíme.

Dĺžka túry: 7 – 8 h

Prevýšenie: 1100 m z Chaty pri Popradskom plese

Náročnosť:
– technicky náročný terén, exponované pasáže
– dobrá kondícia a skúsenosti s vysokohorskou turistikou

Počet osôb/horský vodca: max. 3 osoby

390 € / 3 osoby (iba v letnom období)
360 € / 2 osoby (v zime max. 2 osoby)
330 € / 1 osoba

Program Kurzu

Stretávka v skorých ranných hodinách pri Chate pri Popradskom Plese alebo na Parkovisku Popradské Pleso. Parkovanie ani poplatok za vývoz na Popradské Pleso nie je v cene zahrnuté.

Ubytovanie

Na tento porgram nie je potrebné ubytovanie.
Avšak my odporúčame stráviť noc pred výstupom na Chate pri Popradskom plese. Rezerváciu ubytovania alebo dopravu na Chatu pri Popradskom plese Vám radi zabezpečíme.

Povedali o nás

Máte otázku alebo sa chcete prihlásiť

Ďakujeme za správu!

Formular
bottom of page