top of page

Výstup na Baranie Rohy (2526m)

Dátum
 

Individuálne

Cena

 

300 €

/ 1os.

Dĺžka 
kurzu 

1 deň

Výstup na Baranie Rohy (2526m)

Bude sa o Vás starať

Miki Knižka

Narodil som sa v Poprade pod Vysokými Tatrami, takže k horám som mal vždy veľmi blízko. Od detstva som sa túlal po tatranských chodníkoch.

V 17-tich som začal vynášať v Tatrách a kedže ma hnala túžba zdolávať vrcholy, postupne som sa dostal k lezeniu a skialpinizmu.Úplne som tomu predadol a našiel tu svoju životnú cestu.

Roky uvažovania nad tým, čo chcem v živote robiť, ma doviedli k záveru, že sa chcem stať horským vodcom. Svoje dlhoročné skúsenosti z hôr by som chcel naplno využiť a odovzdávať ďalej. Mojim cieľom je splniť sny tým, ktorí túžia zdolať rôzne vrcholy a zažívať nové dobrodružstvá v sprievode skúseného vodcu.

O kurze

Baranie rohy sú zvládnuteľné aj pre menej skúsených vysokohorských turistov, samozrejme za pomoci horského vodcu. Pohľady z vrcholu sú rovnako úchvatné ako z vyšších tatranských vrcholov - Zelené pleso ako “na dlani“ 1000 metrov nižšie, Pyšný a Ľadový štít, a výhľad na výstupovú trasu na Prostredný hrot.

Detaily

Výstup začína na Hrebienku a pokračuje hore Malou Studenou dolinou do Baranieho sedla. Odtiaľ náš horský vodca povedie technicky ľahkými pasážami až na samotný vrchol. Zostup je tou istou cestou.

Baranie rohy ležia nad Malou Studenou dolinou a Veľkou Zmrzlou dolinou (Baraňou kotlinou). Skladajú sa z dvoch približne rovnako vysokých vrcholov: severozápadný a hlavný – juhovýchodný vrchol. Charakteristická je vrcholová plošina, takzvaná Barania galéria, ktorá sa nachádza nad juhozápadnou stenou.

Dĺžka túry: 8 h

Prevýšenie: 1250 m z Hrebienka

Náročnosť:
– technicky náročný terén s exponovanými pasážami
– dobrá kondícia a skúsenosti s vysokohorskou turistikou

Počet osôb/horský vodca: max. 3 osoby

Cena:
360 € / 3 osoby (iba v letnom období)
320 € / 2 osoby (v zime max. 2 osoby)
300 € / 1 osoba

Program Kurzu

Stretneme sa v skorých ranných hodinách v Starom Smokovci odkiaľ začíname náš výstup. Prensný čas a bod stretnutia bude upresnený.

Ubytovanie

Na tento program nie je potrebné ubytovanie.

Povedali o nás

Máte otázku alebo sa chcete prihlásiť

Ďakujeme za správu!

Formular
bottom of page