top of page

Výstup na Ľadový štít (2627m)

Dátum
 

Individuálne

Cena

 

330 €

/ 1os.

Dĺžka 
kurzu 

1 deň

Výstup na Ľadový štít (2627m)

Bude sa o Vás starať

Miki Knižka

Narodil som sa v Poprade pod Vysokými Tatrami, takže k horám som mal vždy veľmi blízko. Od detstva som sa túlal po tatranských chodníkoch.

V 17-tich som začal vynášať v Tatrách a kedže ma hnala túžba zdolávať vrcholy, postupne som sa dostal k lezeniu a skialpinizmu.Úplne som tomu predadol a našiel tu svoju životnú cestu.

Roky uvažovania nad tým, čo chcem v živote robiť, ma doviedli k záveru, že sa chcem stať horským vodcom. Svoje dlhoročné skúsenosti z hôr by som chcel naplno využiť a odovzdávať ďalej. Mojim cieľom je splniť sny tým, ktorí túžia zdolať rôzne vrcholy a zažívať nové dobrodružstvá v sprievode skúseného vodcu.

O kurze

Ľadový štít je tretím najvyšším vrchom Slovenska, ale zároveň najvyšším v hlavnom hrebeni Tatier. Výstup na Ľadový štít je atraktívny a vedie po exponovanom hrebeni, cez Ľadového koňa. Vďaka svojej výraznej dominancii pri pohľade zo severu sa kedysi Poliaci (aj Slováci z obce Javorina) domnievali, že je najvyšší v Tatrách.

Detaily

Tradičný výstup na Ľadový štít s horským vodcom začína na Téryho chate a vedie záverom Malej Studenej doliny. Potom cez Ľadového koňa po exponovanom hrebeni až na vrchol. Odtiaľ sú úžasné výhľady na Lomnický štít, Javorové štíty, Javorovú dolinu a tiež na Belianske Tatry.

Ľadový štít sa dá dosiahnuť aj trasami menšej obtiažnosti, ale je prístupný len s horským vodcom.

Dĺžka túry: 5 – 6 h z Téryho chaty, z Hrebienka 10 h

Prevýšenie: 600 m z Téryho chaty

Náročnosť:
– technicky náročný terén s exponovanými pasážami
– dobrá kondícia a skúsenosti s vysokohorskou turistikou

Počet osôb/horský vodca: max. 3 osoby

390 € / 3 osoby (iba v letnom období)
360 € / 2 osoby (v zime max. 2 osoby)
330 € / 1 osoba

Program Kurzu

Stretávka je v skorých ranných hodinách v Starom Smokovci alebo priamo ráno na Téryho chate.

Ubytovanie

Na tento program nie je potrebné ubytovanie.
Odporúčame avšak rezerváciu noci na Téryho chate,čím si skrátite výstupovú trasu na vrchol o circa 3-4 hodiny a budete mať viac energie a času kochať sa nádhernými scenériami okolo vás.

Povedali o nás

Máte otázku alebo sa chcete prihlásiť

Ďakujeme za správu!

Formular
bottom of page