top of page

Výstup na Čierny štít (2434m)

Dátum
 

Individuálne

Cena

 

330 €

/ 1os.

Dĺžka 
kurzu 

1 deň

Výstup na Čierny štít (2434m)

Bude sa o Vás starať

Miki Knižka

Narodil som sa v Poprade pod Vysokými Tatrami, takže k horám som mal vždy veľmi blízko. Od detstva som sa túlal po tatranských chodníkoch.

V 17-tich som začal vynášať v Tatrách a kedže ma hnala túžba zdolávať vrcholy, postupne som sa dostal k lezeniu a skialpinizmu.Úplne som tomu predadol a našiel tu svoju životnú cestu.

Roky uvažovania nad tým, čo chcem v živote robiť, ma doviedli k záveru, že sa chcem stať horským vodcom. Svoje dlhoročné skúsenosti z hôr by som chcel naplno využiť a odovzdávať ďalej. Mojim cieľom je splniť sny tým, ktorí túžia zdolať rôzne vrcholy a zažívať nové dobrodružstvá v sprievode skúseného vodcu.

O kurze

Táto majestátna skalná pyramída na hlavnom hrebeni Vysokých Tatier nesie názov podľa tmavého zafarbenia skaly. Týči sa nad tromi dolinami: Čiernou Javorovou, Veľkou a Malou Zmrzlou dolinou. Tvarom pripomína aj vežu. Štít ponúka krásne pohľady do dolín a taktiež na Lomnický, Pyšný a Kežmarský štít. Obzvlášť atraktívne výhľady sú na Jahňací štít, Kolový štít a na Jastrabiu vežu

Detaily

Štít je menej známy pre vysokohorských turistov, avšak veľmi obľúbený pre horolezcov – obzvlášť vyhľadávaná je južná stena s až 15 možnými výstupovými cestami. Na vrchol nevedie žiadna turistická cesta. Pre turistov je štít prístupný len s horským vodcom.

Výstup začína príchodom po žltej značke k Chate pri Zelenom plese (Brnčalke). Následne existujú 3 rôzne varianty, a to buď Veľkou Zmrzlou dolinou, Malou Zmrzlou dolinou alebo Malou Zmrzlou dolinou cez Čierne sedlo.

Všeobecne možno trasu na vrchol rozdeliť na dve časti – výstup na Čiernu terasu (tu existujú viaceré varianty) a odtiaľ potom na vrchol už jedinou prístupnou cestou.

Náročnosť:
– technicky náročný terén s exponovanými pasážami
– dobrá kondícia a skúsenosti s vysokohorskou turistikou

Prevýšenie: 1600 m

Počet osôb/horský vodca: max. 3 osoby

Pri neštandarnej trase max. 2 osoby

Cena štandard:
390 € / 3 osoby (iba v letnom období)
360 € / 2 osoby (v zime max. 2 osoby)
330 € / 1 osoba

Cena neštandard:
360 € / 2 osoby
320 € / 1 osoba

Program Kurzu

Čas a aj miesto stretávky bude upresnené po dohode s horským vodcom.

Ubytovanie

Na tento program nie je potrebné ubytovanie.
Avšak ak si chcete "ušetriť" pár výškových metrov v deň výstupu, odporúčame stráviť noc na Chate pri Zelenom Plese.

Povedali o nás

Máte otázku alebo sa chcete prihlásiť

Ďakujeme za správu!

Formular
bottom of page