Skialp víkend

Dátum
 

Individuálne

Cena

 

140€

/ 1 osoba

Dĺžka 
kurzu 

2,5 dňa

Skialp víkend

Bude sa o Vás starať

Miki Knižka

Narodil som sa v Poprade pod Vysokými Tatrami, takže k horám som mal vždy veľmi blízko. Od detstva som sa túlal po tatranských chodníkoch.

V 17-tich som začal vynášať v Tatrách a kedže ma hnala túžba zdolávať vrcholy, postupne som sa dostal k lezeniu a skialpinizmu.Úplne som tomu predadol a našiel tu svoju životnú cestu.

Roky uvažovania nad tým, čo chcem v živote robiť, ma doviedli k záveru, že sa chcem stať horským vodcom. Svoje dlhoročné skúsenosti z hôr by som chcel naplno využiť a odovzdávať ďalej. Mojim cieľom je splniť sny tým, ktorí túžia zdolať rôzne vrcholy a zažívať nové dobrodružstvá v sprievode skúseného vodcu.

O kurze

Ste začínajúci skialpinisti a chcete sa o bezpečnom pohybe na lyžiach naučiť čo najviac? Už ste „skialpu“ dávno naplno prepadli a máte chuť sa zlepšiť a niečo nové sa dozvedieť? Alebo sa pohrávate s myšlienkou vyskúšať si, či skialpinizmus je naozaj najlepší spôsob pohybu v horách?

Pre Vás všetkých je určený náš skialpinistický kurz, v ktorom pod lektorským dohľadom horských vodcov absolvujete teoreticky a najmä prakticky všetky činnosti potrebné pre Váš bezpečný pohyb v zimnom horskom teréne.

Detaily

Potrebná výstroj a ostatné veci:
– lavínový vyhľadávač (+ náhradné batérie), sonda, lopata
– skialpinistická (freerideová) výstroj (lyže, pásy, lyžiarky, paličky) alebo splitboard
– mačky (skialpové alebo horolezecké)
– cepín (skialpový alebo turistický)
– batoh (30-35 l s možnosťou uchytenia lyží)
– vhodné oblečenie (rezervné: rukavice, čiapka, ponožky), fľaša na tekutiny (min. 1 liter objem) alebo camelback, čelovka, náhradné batérie,
– poznámkový blok + pero
– prezúvky na penzión

Doporučená výstroj:

– osobná lekárnička
– krém na opaľovanie
– okuliare,
– energetické tyčinky

Poznámka: Väčšinu výstroje je možné si po dohode zapožičať.

Program Kurzu

Piatok (večer)
Prednáška- skialpinistická výstroj a výzbroj: používanie, technické finty, vybavenie na túru: lavínový set (vyhľadávač, sonda, lopata)

Sobota: (doobeda)
Technika výstupu a zjazdu, taktika pohybu v horskom teréne s ohľadom na lavínovú problematiku, základy orientácie v teréne
– poobede: práca s lavínovým vyhľadávačom, testy snehovej stability
– večer: prednáška – plánovanie túry s ohľadom na terén a lavínovú situáciu (riziko, stratégia, rozhodovanie)

Nedeľa: prax v teréne – skialpinistická túra s precvičením jednotlivých tém

Ubytovanie

Ubytovanie nie je v cene kurzu.

1. noc (piatok-sobota):
Odporúčame ubytovanie na Priváte Sherpa v Novej Lesnej, kde prebehne aj večerná prednáška. Stravovať sa dá v reštauráciách v okolí, alebo je možnosť si navariť v kuchynke na priváte.
Cena je 15 Eur/os/noc. Rezervácie tu: PrivatSherpa.sk

2. noc (sobota-nedeľa):
V sobotu, vrámci kurzu, sa skupina presunie na Zbojnícku chatu. Rezerváciu ubytovania na chate vyriešime za Vás. Viac informácií o chate nájdete tu: ZbojnickaChata.sk

Povedali o nás

Máte otázku alebo sa chcete prihlásiť

Ďakujeme za správu!