Skialp Adventure

Dátum
 

Individuálne

Cena

 

300€

/ 1 osoba

Dĺžka 
kurzu 

1 deň

Bude sa o Vás starať

Miki Knižka

Narodil som sa v Poprade pod Vysokými Tatrami, takže k horám som mal vždy veľmi blízko. Od detstva som sa túlal po tatranských chodníkoch.

V 17-tich som začal vynášať v Tatrách a kedže ma hnala túžba zdolávať vrcholy, postupne som sa dostal k lezeniu a skialpinizmu.Úplne som tomu predadol a našiel tu svoju životnú cestu.

Roky uvažovania nad tým, čo chcem v živote robiť, ma doviedli k záveru, že sa chcem stať horským vodcom. Svoje dlhoročné skúsenosti z hôr by som chcel naplno využiť a odovzdávať ďalej. Mojim cieľom je splniť sny tým, ktorí túžia zdolať rôzne vrcholy a zažívať nové dobrodružstvá v sprievode skúseného vodcu.

O kurze

Ste začínajúci skialpinisti a netrúfate si ísť na náročnejšiu vysokohorskú túru samy? Radi by ste sa o vysokohorskom skialpe či technike naučili čo najviac? Máte chuť zlepšiť sa, niečo nové sa dozvedieť a zažiť poriadne dobrodružstvo?

Práve pre vás všetkých je tento jednodňový zážitok/kurz určený. Pod dohľadom horského vodcu absolvujete krásnu skialpovú túru (podľa aktuálnych podmienok a vašich skialp-skúseností), ktorý vás naučí činnosti potrebné pre Váš bezpečný pohyb v zimnom horskom teréne.

Detaily

Potrebná výstroj a ostatné veci:
– lavínový vyhľadávač (+ náhradné batérie), sonda, lopata
– skialpinistická (freerideová) výstroj (lyže, pásy, lyžiarky, paličky) alebo splitboard
– batoh (30-35 l s možnosťou uchytenia lyží)
– vhodné oblečenie (rezervné: rukavice, čiapka, ponožky), fľaša na tekutiny (min. 1 liter objem) alebo camelback, snack

Doporučená výstroj:
– osobná lekárnička
– krém na opaľovanie
– okuliare,
– energetické tyčinky/snack

Poznámka: Väčšinu výstroje je možné si po dohode zapožičať.

V prípade, že sa pridá ďalšia osoba:
2.os - 320€
3.os - 360€
4.os. - 380€
5.os - 400€

Program Kurzu

Smer a cieľ túry určíme po vzájomnej diskusii. Sme otvorení vašim nápadom či prianiam ale samozrejme podľa aktuálnych snehových podmienok a zároveň lavínovej situácie.

Stretneme sa ráno o 8.00. Presné miesto ešte upresníme podľa vybranej túry, kde prihliadame na aktuálne snehové podmienky a váš skialp-level.

Počas túry si preberieme základy orientácie v teréne, techniku výstupu a zjazdu a taktiku pohybu v horskom teréne s ohľadom na lavínovú problematiku.... A predovšetkým si užijeme skvelý deň v horách a (silno dúfame) aj skvelý zjazd dole.

Ubytovanie

Na tento kurz nie je potreba ubytovania.

Máte otázku alebo sa chcete prihlásiť
 
  • Instagram
  • Facebook

+421 903 821 919 | zazihory@galfy.sk